Jak goić tatuaż?
MAŚĆ: Po wyjściu ze studia kup w aptece maść Retimax.
OPATRUNEK: Jeżeli tatuaż został zabezpieczony opatrunkiem samoprzylepnym Dermalize, możesz nosić go 3 dni.
Jeżeli tatuaż został zabezpieczony folią, po powrocie do domu ściągnij ją i dokładnie umyj tatuaż szarym mydłem lub mydłem bez dodatku alkoholu i osusz ręcznikiem papierowym. Jeżeli dostałeś do domu opatrunek samoprzylepny Dermalize, naklej go na suchą, niczym nieposmarowaną skórę. Jeżeli z opatrunkiem nic się nie dzieje i nie sprawia on dyskomfortu, a skóra nie piecze możesz nosić go 3 dni.
Jeżeli tatuaż zabezpieczony jest folią spożywczą (lub z jakiegoś powodu ściągnąłeś opatrunek samoprzylepny dermalize) zmieniaj folię co 3/4h. Przy każdej zmianie folii dokładnie umyj skórę, osusz ręcznikiem papierowym i posmaruj cienką warstwą maści Retimax. Grubsza warstwa maści nie sprawi, że będzie lepiej odżywiony i szybciej się zagoi, wręcz przeciwnie, może spowodować, że tatuaż się rozmoczy, będzie się ślimaczył, pojawią się strupki i ubytki w tuszu! Pamiętaj o higienie i nie dotykaj tatuażu. Smaruj skórę umytymi dłońmi.
Latem polecamy nosić folię tylko po wyjściu ze studia, ewentualnie na pierwszą noc. Zimą, kiedy musimy się ubierać noś folię do 3 dni. Folia nie ma goić tatuażu, a jedynie chronić go przed czynnikami zewnętrznymi.
Tatuaż goi się 3-4 tygodni. Po pierwszych dniach z opatrunkiem, folia nie będzie Ci już potrzebna, ale pamiętaj o tym, by zawsze mieć przy sobie maść.
Opuchlizna, zaczerwienienie to normalna rzecz. Przez pierwsze dni z Twojego tatuażu będzie wydzielać się maź. Jest to osocze zmieszane z pigmentem i resztkami maści. Dobrze zmyj to przed nałożeniem kolejnej warstwy maści.
Zdarza się, że w miejscach delikatnych na skutek „bicia” igły powstają siniaki, które powinny zniknąć po tygodniu. Zdarza się jednak, że w pewnych miejscach na ciele (np. biceps, stopa, wewnętrzna część przedramienia) ta poświata zostaje na dłużej, a czasem na zawsze. Niestety, skóra to płótno żywe, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć czyja skóra jest narażona na taki efekt końcowy.
Strupki- jeżeli się pojawią to nie należy pod żadnym pozorem ich zdrapywać! To może pozostawić ślad lub bliznę na tatuażu.
Łuszczenie i swędzenie- przez okres gojenia skóra będzie się łuszczyć, nie zdrapuj jej na siłę, możesz ją w ten sposób uszkodzić, co wpłynie na wygląd tatuażu. Posmaruj wtedy tatuaż dodatkową warstwą maści.
Zmęczenie i gorączka- może się zdażyć, że po sesji będziesz czuł się zmęczony i wystąpi gorączka. Sen i tabletka przeciwzapalna (np. ibuprofen) powinny pomóc.
Czego nie wolno?
- Opalać się, świeży tatuaż trzeba bezwzględnie chronić przed słońcem. Zagojony tatuaż chronimy filtrem SPF 50,
- Kąpać się w morzu, basenie, czy stosować długich kąpieli w wannie w pierwszych dwóch tygodniach od zrobienia tatuażu.
Alkohol
Przed tatuażem alkohol osłabia organizm, przez co bardziej odczuwamy ból. Dodatkowo rozrzedza krew powodując jej większy wysięk. Alkohol po zabiegu, w nadmiarze i w ciągu pierwszych dni może utrudnić gojenie. Robisz to na własną odpowiedzialność.
Sport
Wskazane są 2 tygodnie odpoczynku od wysiłku fizycznego. W pierwszych tygodniach nie można zapocić tatuażu ani uszkodzić skóry. To może grozić uszkodzeniem tatuażu, którego nie będziemy w stanie poprawić.
Poprawki
Poprawki są w cenie jeśli wynikają z niedociągnięć tatuażysty, a nie z nieodpowiedniej pielęgnacji Twojego tatuażu! Możesz się na nią zapisać w ciągu 4 miesięcy od daty wykonania tatuażu po wcześniejszej konsultacji co jest do poprawki i ustalenia terminu.
Poprawki na palcach i dłoniach są zawsze odpłatne!